O mnie

Niezależnie od tego czy mam do czynienia z parą narzeczonych która stoi przed decyzją zakupu mieszkania, mikroprzedsiębiorcą który potrzebuje wolnych środków na wyskalowanie sprzedaży w firmie, czy z prezesem dużej firmy który zamierza wybudować kolejną halę produkcyjną, cel mojej pracy jest zawsze ten sam – dobrać finansowanie tak, aby klient dostał pozytywną decyzję kredytową w banku, wybrać najtańszy z możliwych wariantów i przeprowadzić klienta przez procedurę wnioskowania o kredyt tak, aby mógł czuć się bezpiecznie i nie musiał zastanawiać się czy aby na pewno dostarczył wszystkie wymagane dokumenty.
Image

Dlaczego warto podjąć współpracę akurat ze mną?

Jestem dostępny dla klientów

nawet jeśli nie mogę rozmawiać oddzwaniam, odpisuję lub przekazuję sprawę do załatwienia któremuś z moich współpracowników. Ogólnie przyjętą zasadą jest u mnie procedowanie każdego wniosku w parze z którymś z współpracowników, aby podwójnie pilnować tempa procesu.

Jestem asertywny

jeśli sytuacja jest beznadziejna nie zawaham się poinformować o tym zamiast przeciągać go w złudnej nadziei, że da się coś zrobić.

Umiem postawić się w roli klienta

osobiście jestem odbiorcą wszystkich, usług które oferuję (pomijając kredyty dedykowane dla lekarzy, nie jestem lekarzem). Co za tym idzie wiem na co dokładnie zwracają uwagę, klienci oraz z jakimi problemami mogą się spotkać w trakcie późniejszej obsługi kredytu.

Dlaczego warto podjąć współpracę akurat ze mną?

Krok pierwszy - rozmowa telefoniczna bądź spotkanie

Aby dobrze obsłużyć klienta muszę wiedzieć ile i na co potrzebuje pieniędzy, jakie są jego możliwości, jeśli chodzi o rynek finansowy (ocena zdolności) oraz jakie są jego preferencje (np. czy przy inwestycji w nieruchomość woli to robić z wolnych środków czy akceptuje rozliczenie w transzach  i zabezpieczenie na nieruchomości).

Podczas spotkania jestem w stanie nakreślić w jakim kierunku najlepiej skierować działania tak aby na koniec przekute zostały w sukces.

Krok drugi - przedstawienie dostępnych rozwiązań

Mimo że współpracuję z wszystkimi bankami komercyjnymi które występują na rynku, w zależności od sytuacji klienta przedstawiam ofertę tylko wybranych banków pasującą do oczekiwań i możliwości klienta. Czasem zdarza mi się nakłonić klienta na zmianę formy finansowania (np. z kredytu niezabezpieczonego na leasing albo z kredytu hipotecznego na tani kredyt firmowy dla lekarzy). Zwracam również uwagę na rzetelne informowanie klienta o czasie procesowania wniosku w danej ofercie (czasem sytuacja wymaga, żeby pieniądze były szybko, ponieważ pojawiła się jakaś okazja korzystnego zakupu).

Krok trzeci - kompletowanie dokumentów, składanie wniosków kredytowych

Krok, w którym najwięcej zależy od klienta. Standardowo wysyłam listę dokumentów i informuję dokładnie podczas rozmowy co będzie niezbędne do szybkiego załatwienia sprawy. Jeśli klient jest bardzo zajętą osobą jest opcja przekazania kontaktu do księgowej i przerzucenia części czynności na mnie. Pomagam przy pobraniu zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach i zaświadczeń z ZUS.

Krok czwarty - podpisanie umowy

Jeśli wszystko się zgadza a po drodze nie pojawiły się jakieś nieprzewidziane środki z innego źródła pozostaje sfinalizowanie umowy. W zależności od procedur banku umowę podpisuję ja osobiście bądź wysyłam klienta do oddziału danego banku. W obydwu przypadkach omawiam z klientem zapisy umowy.

Krok piąty - dalsza współpraca

Czytając ten wpis na pewno wiele osób po kroku czwartym uznałoby współpracę za zakończoną. W moim przypadku pierwszy kredyt zazwyczaj jest wstępem do dalszej współpracy. Np. po 5 latach klient wraca z tematem zakupu drugiego mieszkania bądź przeprowadza się na wieś i buduje dom. Firmy rosną razem ze mną dobierając kolejne leasingi na maszyny, kupując nieruchomości pod siedzibę firmy lub od czasu do czasu dobierają szybkie finansowanie pod większy kontrakt.

zadzwoń